Nga larg të përkujton diçka nga Jessica Alba, por nga afër ajo është thjesht Endi. Dhe pikërisht kjo e bën të veçantë. Endi Cini është një modele e re që karrierën e saj e ka filluar me agjencinë Grace...
Si të jesh parisiene? Nuk është vetëm titull i një libri shumë të lexuar, por është edhe një ide, një ëndërr, një koncept jete, pavarësisht vendit ku një damë mund të jetojë. Nita Krasniqi përbën një shembull të mirë...
Devis Huqi është vetëm 21 vjeçar, në punën e tij projekton një ndjeshmëri të brendshme, një cilësi e pranishme te brezi i ri i meshkujve shqiptarë. Ndër punët e tij më të mira radhiten ato me fotografin dhe regjisorin...
Së fundmi, në Milan Fashion Week, pa dyshim një nga ngjarjet më të mëdha të modës në planet, mori pjesë edhe modelja shqiptare Frenki Ceko. Ndër të tjera Frenki ishte edhe pjesë e sfilatës “Coded World”, një fashion show...
E angazhuar nga agjencia MP Management, Gresa aktualisht jeton dhe punon në Milano. Imazh i kopertinës së botimit në italisht të librit “Donne” të shkrimtarit të njohur Eduardo Galeano, në editoriale të revistës “Vogue Italia”, ndërkaq së fundmi hapi...
Kris Dalipin e njohim si një nga balerinët më simpatik në Shqipëri, por në një set fotografik, të realizuar këtë verë në Lapidūs studio në Nju Jork, Krisi e shpërfaq veten në një dritë tjetër. Nuk dimë nëse ai synon...

Adrola dhe Kristina

Nga fotografi Fani Aliko, në formatin bardhezi, një nga fotografitë ikonë të modelimit shqiptar, ku bashkë pozojnë ambasadoret e bukurisë shqiptare, Adrola Dushi dhe Kristina Bakiu.   Në këtë fotografi të punuar mjeshtërisht, në mars të vitit 2016, nga Fani Aliko,...

Shkrimet e reja