Provokimi intrigues i Drenusha Xharrës

E guximshme dhe pak e çuditshme! Kështu do ta përshkruajmë këtë veshje intriguese të punuar nga Drenusha Xhara, që është veshur nga Xhesika Berberi dhe që është prezantuar nëpërmjet...

Afrodita e Jona Çuçit

Si ta veshësh dikë, duke e zhveshur atë? Kjo është pyetja kreative që shumë disenjatorë, përfshirë edhe emra shumë të njohur të botës së modës, nuk dinë si t’i...

Endi, ylli në ngjitje e sipër

Nga larg të përkujton diçka nga Jessica Alba, por nga afër ajo është thjesht Endi. Dhe pikërisht kjo e bën të veçantë. Endi Cini është një modele e re...

“Besë”, shtëpia shqiptare e modës në NY

Të përjetshme, të lehta, sensuale dhe mbi të gjitha shumë cool! Ky është përshkrimi ynë për mënyrën si, në dizajnet e veta, Besë Studio i qaset formave dhe prerjeve femërore....

Flirti i Edvinës me të bukurën e brendshme

Edvina Meta është ndër të paktët fotografë shqiptarë me mprehtësinë e duhur që një projekt tërësisht komercial ta kthejë në një editorial me premisa të mjaftueshme artistike. Editoriali i...

Mesazhe nga universi paralel

Në një bashkëpunim shumë interesant me disenjatoren nga Prishtina Diana Qerimi dhe modelen simpatike nga Tirana që prezantohet me emrin artistik @peculiar.mind, mbështetur nga hotel Plazza në Tiranë, artisti...